Chioská Masticha prášok s inulínom, 60 gramov

23,00 

Chioská masticha originál, upravená ako mastichový prášok, je ekonomicky najvýhodnejšou formou, v akej môžete mastichu z Chiosu zohnať. Mastichový prášok je zmiešaný s vlákninou z čakanky.

Porovnať
Katalógové číslo: 1405 Kategórie:

Popis

Čo je to mastichový prášok

Mastichový prášok je jedným z najzákladnejších produktov z originálnej Chioskej mastichy. Mastichový prášok sa získava drvením mastichových kryštálov a zmiešavaním s inulínom (vláknina z čakanky) pre zachovanie práškovej konzistencie produktu.

Na čo slúži mastichový prášok

Mastichový prášok je určený na zmiernenie tráviacich a žalúdočných ťažkostí, predovšetkým proti problémom spojeným s:

  • pálením záhy
  • nesprávnym trávením
  • baktériou helikobakter pylori

Prečo sa rozhodnúť pre mastichový prášok

Mastichový prášok je vhodným riešením pre ľudí, ktorí majú záujem o užívanie originálnej mastichy za čo najnižšiu cenu. Mastichový prášok sa nepodlieha procesu kapsulovania, čím je možné ho ponúkať za nižšiu celkovú sumu než mastichové kapsuly. Mastichový prášok účinkuje hneď po užití (nie je nutné čakať na rozpustenie kapsuly v žalúdku), vďaka čomu pôsobí už od ústnej dutiny, cez hrtan, až po žalúdok.

Dávkovanie a doba užívania mastichového prášku

Pri odporúčanom dávkovaní 1 čajová lyžička 3x denne je jedno balenie mastichového prášku určené na dobu 20 dní.

Chioská masticha – mastichový prášok

Prírodný produkt chioská masticha sa využíva vo viacerých oblastiach ako napríklad potravinárstvo, kozmetika, či priemysel. Okrem iných sa účinky chioskej mastichy ako výživového doplnku prejavujú aj pri niektorých žalúdočných ochoreniach. Masticha z Chiosu sa odporúča užívať pri premnožení rôznych baktérií a mykóz v tráviacom trakte, rozšírení baktérie helikobakter pylori, Crohnovej chorobe, či liečbe aterosklerózy.

Chioská masticha – cena, za ktorú sa to oplatí

Masticha z Chiosu upravená do podoby mastichového prášku je tým najvýhodnejším riešením pre toho, kto si chce jej účinky sám vyskúšať po prvý krát a neplánuje do tohto pokusu vložiť veľké investície. Výhodné 60g balenie práškovej mastichy by malo pri správnom dávkovaní vydržať po dobu 20 dní. Prášková masticha obsahuje určité percento inulínu, čo je rozpustná vláknina z čakanky, ktorá priaznivo vplýva na črevnú mikroflóru. Táto zložka navyše spôsobuje, že pri správnom skladovaní sa konzistentnosť mastichového prášku zachová počas celej doby trvanlivosti vyznačenej na obale (štandardne 2 roky). Okrem priamej konzumácie je prášková úprava chioskej mastichy vhodná aj na dochucovanie jedál a nápojov.

Odporúčané užívanie

Mastichový prášok sa ako doplnok výživy užíva min. 20 min. pred jedlom.
Helikobakter pylori – 3 x denne pol čajovej lyžičky po dobu aspoň dvoch mesiacov,
Peptický vred – 3 x denne čajovú lyžičku po dobu štyroch týždňov,
Vred dvanástnika – 2 x denne pol čajovej lyžičky po dobu dvoch týždňov.

 

Ďalšie informácie

Hmotnosť70 g