Chia semienka AniFitt – Semená šalvie 500g

5,00 

Sú vhodné do ovsených vločiek, cereálnych raňajok, ovocnej šťavy, mlieka, jogurtu, kefíru. Používajú sa do dezertov, pudingov, miešaných nápojov a smoothie.

Porovnať
Katalógové číslo: 2724 Kategórie:

Popis

Výživové hodnoty v 100 g výrobku:
Energetická hodnota: 1463Kj/250kcal
Tuky: 30,8 g
– z toho nasýtené mastné kyseliny: 3,2 g
Sacharidy: 42,1 g
– z toho cukry: 0 g
Bielkoviny: 16,5 g
Soľ: 0,1 g
Vlákniny: 34,4 g

Máte málo energie, alebo sa chystáte schudnúť?

Vyskúšajte chia semená. Priaznivé účinky chia semien boli tajnou “super potravinou” už v dobách starodávnych civilizácií a boli aj vysoko cenené. Neobsahujú lepok,takže sú vhodné aj pre ľudí trpiacich alergiou na lepok.

Pomôžu Vám udržať energiu počas celého dňa. Poskytujú živiny a ponúkajú zdravotné benefity, ako sú napr. budovanie tenkých svalových vlákien, podporovanie zdravia kardiovaskulárneho systému a stabilizáciu hladiny cukru v krvi.

Sú výbornou čerstvou surovinou pre rôzne mixované nápoje alebo pečené jedlá, ktoré môžete pripraviť na stovky spôsobov. Výborné su v pudingoch a v smoothies.

V kombinácii s tekutinou vytvárajú špecifický výživný gél alebo tzv. energizujúci super šejk, ktorý je jedlom sám o sebe.

Sú najbohatším rastlinným zdrojom omega-3 mastných kyselín. Sú výborným produktom použiteľným v ďalších jedlách, medikamentoch alebo doplnkoch výživy. Stabilita omega-3 mastných kyselín obsiahnutých v Chia semenách rastie vďaka prírodnému obsahu antioxidantov, ktoré majú tieto semená.

Taktiež sú výborným zdrojom vitamínov B, medzi nimi aj vitamínu B-17 (amygdalín). Amygdalín má protirakovinové vlastnosti.

Ľudia s rakovinovým ochorením, ho môžu užívať ako doplnok v menšom množstve.

Vápnik z Chia semien je ľahšie stráviteľný v tele ako vápnik z mlieka. Je to kvôli tomu, že obsahujú minerál s názvom bór, ktorý sa správa ako katalyzátor pri trávení vápnika v tele.

Spomaľujú vplyv cukrov na tráviaci systém, ak sa konzumujú súčasne s cukrami. Chia gél vytvára fyzickú bariéru medzi sacharidmi a tráviacimi enzýmami, ktoré ich rozkladajú, čo spomaľuje premenu sacharidov na jednoduché cukry. Čo znamená, že energia z potravy sa uvoľňuje postupne a vedie k lepšiemu využitiu energie. To je jednoznačne veľkým prínosom aj pre diabetikov.

Je preukázané, že konzumáciou Chia semien si môžeme zlepšiť celkové zdravie, ale treba dodržiavať dávkovanie.

10 hlavných výhod chia semien pre zdravie:

Viac energie počas celého dňa

Zvýšená psychická koncentrácia a pozornosť

Vysoký krvný tlak v rovnováhe

Vysoký obsah omega-3 mastných kyselín

Vitamíny skupiny B

5x viac vápnika ako v mlieku

Vysoký obsah antioxidantov

Pomoc pri chudnutí bez pocitu hladu

Podpora detoxikácie organizmu

Alergény: výrobok môže obsahovať stopy orechov.

Ďalšie informácie

Hmotnosť520 g