Quinoa biela 500g

5,60 

Quinou možno podávať ako prílohu,hlavný chod, respektíve si z nej môžeme pripraviť dezerty, múčniky, čajové pečivo

Porovnať
Katalógové číslo: 2734 Kategórie:

Popis

Quinoa je super potravina a kompletný proteínový zdroj, ktorý obsahuje všetkých 9 esenciálnych aminokyselín. Len jedna šálka quinoy obsahuje 8g bielkovín, 5g vlákniny, železo, horčík, kyselinu listovú a omega-3 mastné kyseliny pre zdravé srdce. Pôsobí protizápalovo, má pozitívny vplyv na srdce a cievy. Neobsahuje lepok, a preto je vhodná pre ľudí s bezlepkovou diétou.

Quinou, pôvodom z Bolívie, existuje v troch odrodách (biela,červená a čierna) a je to nutrične perfektná potravina, preto sa považuje tiež za „superfood“. Len jedna šálka quinoy obsahuje 8g bielkovín, 5g vlákniny, 15% odporúčanej dennej dávky (DV) železa, 30% DV horčíka, 19% DV kyseliny listovej a omega-3 mastné kyseliny pre zdravé srdce. Má vysoké hodnoty fytonutrientov a flavonoidov, ktoré sú dôležitými bojovníkmi s rakovinou. Quinoa je tiež bohatá na mangán, tryptofán a fosfor. To všetko by malo byť súčasťou zdravej stravy. V porovnaní s inými obilninami je quinoa podstatne lepší zdroj vápnika a bielkovín. Pôsobí protizápalovo, má pozitívny vplyv na srdce a cievy.

Quinoa je super potravina a kompletný proteínový zdroj, ktorý obsahuje všetkých 9 esenciálnych aminokyselín, čo je raritou. Tieto aminokyseliny sú extra dôležité pre telo, pretože si ich nedokáže samé produktovať a potrebuje ich prijímať prostredníctvom stravy, a to nie je jednoduché. Pšenici, ryži a väčšine ostatných  a obilninám chýba zväčšia jedna alebo viac esenciálnych aminokyselín, ale quinoa ich má všetky.

Ďalšie informácie

Hmotnosť570 g