Ľanová múka AniFitt 250g

1,50 

melivo z výliskov ľanových semien

Ľanová múka je vhodná na varenie, pečenie a zahusťovanie jedál. Pri pečení do 50% nahrádzajme inú bezlepkovú múku s ľanovou múkou

Porovnať
Katalógové číslo: 2861 Kategórie:

Popis

 

Priemerná výživová hodnota:
Energetická hodnota:  1145 kJ / 269,5 kcal
Tuky: 29,4 g
– z toho nasýtené mastné kyseliny: 1,6 g
Sacharidy: 2 g
– z toho cukry: 2 g
Bielkoviny: 25,6 g
Soľ: 0,1 g
Vlákniny: 38 g

Ľanové semienka sú považované za veľmi zdravú potravinu s množstom živín a pozitívnych účinkov na náš organizmus. Sú bežnou a stabilnou súťasťou zdravej kuchyne a racionálnej výživy. Z ľanových semienok sa špeciálnou metódou vyrába kvalitná paleo ľanová múka.

Ľanová múka je bežnou súčasťou paleo diéty. Predstavuje jemne mleté ľanové semienka, ktoré boli pred mletím odtučnené – mechanickým lisovaním oleja.

Nutričná hodnota ľanovej múky

 

Ľanová múka obsahuje množstvo vlákniny a bielkovín. Pre tieto svoje vlastnosti je odporúčanou dieteteckou potravinou. Ľanová múka je zvlášť vhodná pre vegetariánov a vegánov ako prirodzený zdroj kvalitných bielkovín. 100g ľanovej múky obsahuje približne 25g bielkovín a 275 kcal. Je ideálnou surovinou pre všetky diéty s nízkym obsahom uhľohydrátov. 100g ľanovej múky obsahuje približne 17g tukov s významným obsahom omega-3 mastných kyselín.

Cenný je tiež vysoký obsah mnohých živín –  vitamínov skupiny B, kyseliny listovej a horčíka. Vyzdvihovaný je aj vysoký obsah prírodných lignanov.

Použitie ľanovej múky

 

Ľanová múka sa vyznačuje výbornou schopnosťou absorbovať tekutiny a tuky. Je vhodnou paleo múkou na varenie, pečenie i zahusťovanie.

Ľanová múka je tiež vhodnou náhradou za vajcia a tuky v rôznych receptoch. Napríklad každú 1 polievkovú lyžicu tukov v recepte možno nahradiť 3 polievkovými lyžicami ľanovej múky. Jedno vajce môžeme nahradiť 1 polievkovou lyžicou ľanovej múky s 3 polievkovými lyžicami vody. Rovnako možno až 15% inej múky v recepte nahradiť ľanovou múkou.

Ľanová múka môže pri použití veľkého množstva pôsobiť preháňajúco, preto sa zvlášť odporúča pri riešení problémov so zápchou.

 

Ďalšie informácie

Hmotnosť260 g